Published On: 24 Shkurt, 2016

Guardiolan e gëzon barazimi: Luajtëm ndaj nënkampionit

  • Bayern Munichu luajti shumë mirë në takimin e parë ndaj Juventusit në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve – ka deklaruar Pep Guardiola.

Ekipi i strategut spanjoll barazoi me rezultat 2-2 në Torino dhe kjo e gëzon trajnerin, përkundër se kanë mundur ta fitojnë ndeshjen pasi patën epërsi të dyfishtë.

“Jam i kënaqur me paraqitjen”, ka theksuar Guardiola pas ndeshjes.

“Luajtëm mirë për 90 minuta, jo vetëm për 60. Treguam karakter”, ka theksuar ai.

“Sigurisht, një fitore do të ishte më mirë. Por, luajtëm kundër finalistit të vitit të kaluar”, ka shtuar trajneri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...