Published On: 12 Janar, 2016

Guardiola u kërkon falje trajnerëve të Ligës Premier

Vendimi për t’u larguar nga Bayern Munich drejt Ligës Premier ka dridhur shumë bankina dhe trajnerët tashëm janë në presion.

Chelsea dhe dy skuadrat nga Mançesterit janë vënë në garë për të bindur trajnerin katalanas duke ushtruar një presion të madh ndaj trajnerëve aktualë.

Si një profesionist i vërtetë, Guardiola e pranon publikisht se qëndrimi i tij i ka dëmtuar kolegët në këto tre bankina pasi ata nuk mund të punojnë të qetë.

“Më vjen shumë keq. Normalisht gjatë karrierës time si lojtar dhe trajner i kam respektuar kolegët prandaj kërkoj falje sepse nuk ishte ky qëllimi im”.

“Nuk kam diskutuar me lojtarët për largimin tim edhe pse ata janë në dijeni të vendimit. Do ta bëj të ditur destinacionin e ardhshëm vetëm kur të kem firmosur kontratën e re”.

“Më pëlqen që të mbahem mend për stilin e lojës që skuadrat e mija aplikojnë dhe jo për trofetë e fituar. Në fund të fundit, titujt nuk vlejnë asgjë sepse numrat dhe statistikat janë të mërzitshëm. Kur fiton 4 apo 5 tifozët shkojnë në shtëpi të lumtur dhe kjo është dhurata më e madhe që mund t’u bëjmë”, ka thënë Guardiola.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...