Published On: 26 Prill, 2017

Guardiola tregon mungesat e Cityt në derbin me Unitedin

Pep Guardiola thotë që David Silva është në dyshim të madh që të luajë kundër Manchester United nesër mbrëma, por thotë se do t’i ketë të gatshëm Sergio Agueron dhe Gabriel Jesusin.

Ai nuk pret që Silva të luajë, shkruan Goal.

“Nuk e di se a do të jetë i gatshëm të luajë pas asaj që ndodhi në minutat e parë të gjysmëfinales”, iu tha ai gazetarëve në konferencë për shtyp.

“Sergio është më mirë. Gabriel nuk ka fare dhimbje dhe është gati, por pas tre muajsh jashtë fushave, gjendja e tij nuk është optimale”, përfundoi spanjolli.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...