Published On: 3 Janar, 2016

Guardiola në presion të madh, pa Ligën e Kampionëve dështim në Bayern

Pep Guardiola është në presionin më të madh në karrierë.

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola do të ketë 6 muaj shumë të vështirë, pasi do të jetë në presion të madh për të fituar Ligën e Kampionëve, në të kundërtën aventura e tij në Gjermani ka dështuar.

Guardiola mori skuadrën më të mirë në Evropë duke zëvendësuar Jupp Heynckes dhe transferojë lojtarë të mëdhenj si Mario Gotze, Thiago, Zabi Alonso dhe Robert Lewandowski.

Por, ai ka dështuar të fitojë Ligën e Kampionëve dhe dy herë është dërrmuar nga dy skuadrat spanjolle Real Madrid dhe Barcelona, shkruan Bild.

Në futboll llogariten vetëm faktet dhe të jesh trajneri më i mirë në botë e në skuadrën më të mirë në botë duhet të fitoni Ligën e Kampionëve. Nëse Guardiola nuk e fiton këtë garë herën e tretëm, atëherë puna e tij në Bayern ishte e pasuksesshme.

Kujtojmë se Guardioal ka paralajmëruar largimin nga Bayerni në fund të edicionit dhe vendin e tij do ta zërë trajneri italian, Carlo Ancelotti. /Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...