Published On: 6 Janar, 2016

Guardiola merr Messin me vete në Angli?

Pep Guardiola së fundmi konfirmoi se do të drejtojë një skuadër në Ligën Premier sezonin e ardhshëm dhe Manchester City duket opsioni më i mirë duke mos lënë anash Chelsean e Manchester Unitedin.

“Daily Mail” raporton një fakt mjaftë interesat. Sipas tyre, nëse Pep Guardiola do të zgjedhë Manchester Cityn, trajneri spanjoll mund të sjellë një përforcim që do të tronditë Anglinë.

Guardiola njihet për miqësinë e tij të ngushtë me Leo Mesin, ndaj dhe Pep pritet ta bindë “pleshtin” për të braktisur Barcelonën.

Ylli argjentinas ka fituar gjithçka me kanatalasit dhe nuk mund të përjashtohet mundësia e largimit të tij nga Spanja.

Për sa i përket çmimit të Leo Mesit, sipas vlerësimeve të fundit, lideri i sulmit të katalanasve vlen më shumë se 200 milionë euro, por sheikët zor se mund shqetësohen për financat.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...