Published On: 23 Shkurt, 2016

Guardiola mendon për Artetan

  • Trajneri i ri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është duke e kërkuar Mikel Artetan për stafin e tij.

Ardhja e Guardiolas në Angli, pritet t’i bëjë disa lëvizje në disa pozita te Manchester City.

Ajo më e bujshmja është ardhje e mesfushorit të Arsenalit, Mikel Arteta, por jo si lojtar.

Spanjolli kërkohet për të qenë pjesë e stafit të trajnerit, pasi Guardiola do t’i besonte karierës së tij në Ligën Premier dhe rritjes së tij në akademinë e Barcelonës.

Për Artetan fjalë të mira ka folur edhe Arsene Wenger.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...