Published On: 31 Janar, 2016

“Guardiola ka vendosur se cilin ekip do ta drejtojë”

  • Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski ka thënë se Pep Guardiola tashmë ka vendosur se cilin ekip do të menaxhojë në sezonin e ardhshëm.

Trajneri spanjoll ka konfirmuar se në fund të këtij sezoni do të largohet nga Bayern Munichu, kurse destinacioni i tij i radhës pritet të jetë Liga Premier.

“E di që Guardiola mund të përmirësojë çdo ekip në Angli. Mendoj se ai e di se ku do të shkojë dhe e di se çfarë i duhet të bëjë me ekipin që do të menaxhojë që t’i bëjë të luajnë më mirë”, transmeton Koha.

“Ai do të fokusohet në teknikë dhe ndoshta më tepër në posedimin e topit se që është norma aktuale në Angli. Por, Pep e di se Liga Premier është më ndryshe se liga e Spanjës dhe ajo e Gjermanisë”, ka thënë Lewandowski për Daily Mail.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...