Published On: 18 Tetor, 2016

Guardiola i ka ‘makth’ skuadrat spanjolle

Në tri sezonet e fundit në Ligën e Kampionëve skuadra e Bayern Munich është eliminuar nga një skuadër spanjolle. 

Pep Guardiola ishte në krye të skuadrës gjermane për tri vitet e fundit ku u eliminua.

Ai për kualitetin e ligës së Spanjës u kishte thënë edhe gazetarëve ditë më parë.

Edhe për kundër kësaj, skuadrat spanjolle janë ato që e kanë eliminuar Bayernin e tij.

Në 2013/14, gjermanët u eliminuan nga Real Madrid. Ndeshjen e parë e vendosi një gol i Karim Benzemas.

Los Blancos pastaj fituan 4-0 në shtëpi. Eliminim i turpshëm.

Humbja dhe eliminimi i fundit vjen nga Atletico Madridi i cili pasi humbi 1-0 në shtëpi duke  mposhtur në shtëpi 2-1. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...