Published On: 10 Janar, 2016

“Guardiola është i mbivlerësuar”

Agjenti i mesfushorit të Manchester Cityt Yaya Toure është shprehur se Pep Guardiola është i mbivlerësuar si menaxher, ndërsa është i shqetësuar si ai mund ta largojë nga klubi klientin e tij.

Dimitri Seluk, agjenti i Toures, ka thënë se spekulimet që e lidhin Guardiolan me një kalim në City janë mjaft shqetësuese për të, raporton Mirror.

“Pep është një trajner i mrekullueshëm. Por, ai ka fituar trofe në Barcelonë dhe Bayern. E vërteta është se edhe gjyshi im do të fitonte trofe me Barcelonën dhe Bayernin, sepse ato janë klube të mëdha me lojtarë të mëdhenj. Do të doja që ta shihja Guardiolan duke e marr një klub nga vendi i tetë apo nëntë dhe ta shpallte kampion”, është shprehur Seluk, transmeton Koha.net.

Guardiola është i lidhur me një kalim në Premier Ligë nga sezoni i ardhshëm, pasi nuk e ka vazhduar kontratën me Bayern Munichun

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...