Published On: 17 Korrik, 2016

Grushtshteti në Turqi frikëson Maqedoninë, rritet gatishmëria nëpër kufinj

Grushtshteti në Turqi ka frikësuar Maqedoninë dhe ka rritur gatishmërinë e policisë dhe ushtrisë. Nga komiteti për siguri kombëtare është inicuar rritja e sigurisë dhe kontrolleve brenda vendit dhe kontrolle të rrepta nëpër kufinjtë me shtetet fqinje, transmeton Telegrafi Maqedoni

”Udhëheqësi i Komitetit për koordinim dhe udhëheqje në kohë krizash ka mbajtur një seancë informative me Këshillin e Sigurimit shtetëror të Maqedonisë dhe ka informuar për gjendjen e refugjatëve në kufinjtë e vendit. U vlerësua se për periudhën e ardhshme do të duhet të rritet siguria në vend dhe jashtë, respektivisht në kufinjtë tonë. Janë shtuar forcat e sigurisë dhe ushtria ka mbërritur në vende të cilat janë vlerësuar si problematike.” thuhet në komunikatën e lëshuar nga Këshilli i Sigurimit shtetëror të Maqedonisë./Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...