Published On: 20 Janar, 2016
Bota |

Grushtet në Moldavi, protestuesit e marrin ndërtesën e Parlamentit

  • Protestuesit në Moldavi janë përleshur me policinë dhe kanë hyrë në ndërtesën e Parlamentit të këtij shteti.

Protestuesit kanë bërë këto veprime, pasiqë ata po kundërshtojnë aprovimin e një serie masash ligjore të cilat janë pro-europiane.
Policia ka arrestuar dhjetëra persona pasiqë ata kanë hyrë në ndërtesën e Parlamentit, raportojnë mediat lokale, transmeton Express.
Raportohet se protestuesit kanë arritur t’i largojnë disa policë nga ndërtesa e Parlamentit. Protestuesit kanë përdorur gaz lotsjellës ndaj policisë./GazetaExpress/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...