Published On: 25 Mars, 2016

Grupi muzikor polak me emër shqip dhe shqiponjën dykrenare (Video)

Tre  këngëtarë të njohur në estradën e muzikës polake të zhanrit rep po arrijnë suksese tek publik vendas por duke u ngjitur edhe në top listat muzikore.

Fjala është për grupin “Gang Albanii”, të cilët jo vetëm se kanë dhënë grupit të tyre emrin “shqiptar” por që në logon e tyre kanë vendosur edhe shqiponjën dykrenare, informon INA.

Hiti i fundit ” Fryti i ndaluar” (titulli origjinal Zakazany Owoc) që u lansua si premierë këtë muaj ka arritur suksese të shumta ku brenda 5 ditësh arriti në toplistën e 10 këngëve më të dëgjuara në Poloni.

Duhet cekur se asnjë nga autorët e këngëve nuk ka ndonjë prejardhje shqiptare dhe se që të gjithë janë shtetas polakë, ku ca nga ta jetojnë jashtë shtetit. Këngët e tyre përshkruajnë jetën e shqiptarëve mafiozë. Në hitin e fundit si bashkëpunëtor ishte edhe MMA luftëtari i shquar polak “POPEK” ( Pawle Mikolajuw) i njofur si “Mbreti i Shqipërisë”. (INA)

foto

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...