Published On: 21 Qershor, 2016

Grupi i vallëzimit “Raebels”, pjesëtar i të cilit është edhe kosovari Atdhe Tasholli, zë vendin e tretë në Gjermani

grupirebel

Këtë fundjavë, në Hanover u mbajt festivali i grupeve të vallëzimit urban (Breakdance) të Gjermanisë “Battle of the year Germany”, i cili kishte karakter garues. Në mesin e 16 grupeve gjermane, mori pjesë edhe grupi “Raebels” nga Aachen-i në përbërje të Mert Gülbaz, Calvin Sahin, Sacha Fuchs, Simon Arnoldi, Luis Fast, Fabian St.Preux dhe Raegen Dikilu. Duhet shtuar se këtij grupi i përket edhe kosovari Atdhe Tasholli, i cili në këtë kuadër, me vite të tëra kultivon vallëzimin urban. Grupi “Raebels” pretendon që karrierën e tij artistike ta zgjerojë edhe në festivale ndërkombëtare, ku pjesëtarët e tij, edhe ashtu kanë marrë pjesë në disa manifestime deri tash. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...