Published On: 20 Janar, 2016

Gruevski po i josh të rinjtë për zgjedhjet e ardhshme

Të rinjtë deri në 27 vjet çdo të parën dhe të tretën të fundjavës të muajit do të kenë një udhëtim pa pagesë në trafikun hekurudhor, njoftoi sot kryetari i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski, duke promovuar pesë masa të reja për të rinjtë, të cilat ai tha se do të hyjnë në fuqi së shpejti.

Përmes këtij projekti, të rinjtë nën 27 vjeç do të kenë mundësi për të marr biletë kthyese pa pagesë të cilët do të mund t’i përdorin gjatë fundjavës së parë dhe të tretë të çdo muaji, nga e premtja deri të hënën pas 12 deri në ora 12.

Për zbatimin e kësaj mase, qeveria do të paguajë transferime shtesë në hekurudhat e Maqedonisë. Për një muaj e gjysmë nga tani, fillon implementimin e këtij projekti – tha Gruevski.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...