Published On: 14 Janar, 2016

Gruevski nënshkruan dorëheqjen?

Nikolla Gruevski ka deponuar dorëheqjen. Kështu të paktën janë informacionet jo zyrtare, sipas të cilave, kryeministri mbrëmë në orët e vona ka deponuar dorëheqjen, e cila do të duhet t bëhet zyrtare të shtunën.

Këto informacione vijnë pas vizitës së kryeministrit në SHBA dhe vizitës së tre euro-deputetëve në Maqedoni. Sipas Marrëveshjes së Përzhinos Gruevski duhej të jep dorëheqje më 15 janar. Deri në këto momentet nuk dihet emri i kryeministrit të përkohshëm I cili duhet të zëvendësoj Nikollla Gruevskin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...