Published On: 21 Prill, 2016

Gruevski me kundërprotesta proruse, dhe antiperëndimore (FOTO)

 

Përfundoi protesta e Lëvizjes për Mbrojtjen e Maqedonisë, të cilët bënë thirrje që askush nuk guxon të vendos për fatin e Maqedonisë, përveç popullit maqedonas, informon INA.

Drejtuesit e kësaj lëvizje theksuan se do të ketë zgjedhje më 5 qershor dhe ato askush nuk mund ti ndaloj. Aleksandar Pandov tha se protesta mbështet VMRO-DPMNE dhe politikat për mbrojtjen e Maqedonisë. Ai kërkoi që Gjykata Kushtetuese të miratoj menjëherë ndërprerjen e punës së shoqatave joqeveritare. Drejtuesit e kësaj lëvizje kërkuan që bashkësia ndërkombëtar e të mos përzihet në punët dhe vendimet e Maqedonisë. Në protestë u drejtuan thirrje kundër BE dhe NATO-s.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...