Published On: 24 Janar, 2016

Gruevski: Më 24 prill vjen dënimi dhe hakmarrja e popullit

  • Ish kryeministri dhe lideri i VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski ka qenë i ashpër në fjalimin e tij të mbajtur në konferencën vjetore të Unionit të Grave të VMRO-DPMNE-së.

Ai tha se më 24 prill populli do të dënojë të gjithë ata të cilët me dhunë dhe me ndihmën e shërbimeve të huaja dhe ndërkombëtarëve tentojnë të vijnë në pushtet.

Në fjalimin e tij, Gruevski akuzoi edhe ndërmjetësin belg Vanhojte dhe prokuroren speciale Katica Janeva.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...