Published On: 14 Janar, 2016

Gruevski jep dorëheqje të kushtëzuar- ajo vlenë 100 ditë para zgjedhjeve

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevaski të premten do ta deponoj dorëheqjen e tj para Parlamentit të Maqedonisë. Dorëheqja e tij do të është e kushtëzuar dhe do të vlejë 100 ditë para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

“Nesër deri te kryetari i Parlamentit do ta dorëzoj letrën time për dorëheqje nga posti i kryeministrit të Qeverisë së Maqedonisë. Ajo do të jetë efektive 100 ditë para mbajtjes së zgjedhjeve të parakoshme parlamentare”, deklaroi Gruevski.(INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...