Published On: 3 Gusht, 2016

Gruda: Kadastri nuk është kriter për përcaktimin e kufijve sipas të Drejtës Ndërkombëtare

Profesori i së Drejtës Ndërkombëtare, Zenjullah Gruda ka thënë se ka qenë në dilemë nëse do të merrte pjesë në debatin e thirrur për Demarkacionin

Arsyeja sipas tij është se kjo çështje meriton një qasje dhe trajtim shumë ma serioz, se që i është dhënë sot, transmeton Gazeta Express.

“Nuk mundet të llogaritet që në një tryezë të thjeshtë të flitet për një çështje kaq të rëndësishme. Për organizimin e tubimeve të tilla janë Akademitë e Shkencave, Universitetet, ndonjë katedër universiteti”, ka thënë Gruda.

Unë e kundërshtoj këtë marrëveshje sepse qasja e lidhjes së kësaj marrëveshje është absolutisht e gabueshme, ka thënë Profesori Gruda.

Gruda duke u bazuar në vëllimet shkencore tha se kadastri nuk është kriter i përcaktimit të kufijëve sipas të drejtës ndërkombëtare./GazetaExpress

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...