Published On: 31 Janar, 2016

Grida Duma në Lushnje: Taksat dhe xhirot minimale po vrasin shpresën

Si pjesë e takimeve që ka nisur të zhvillojë çdo fundjavë me qytetarët në rrethe të ndryshme të vendit, sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun, në Partinë Demokratike, Grida Duma, u ndal këtë herë në Lushnje. Përtej vështirësive të tregtarëve, ajo që shqetësoi më shumë sekretaren demokrate ishte mungesa e shpresës.

Xhirot minimale dhe vështirësia për të përballuar taksat, ishin dy shqetësimet kryesore për të cilat iu ankua çdokush në tregun industrial të Lushnjes, ku sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në Partinë Demokratike, Grida Duma, u ndal për të biseduar.

Ajo që shqetësoi më shumë sekretaren demokrate, ishte mungesa e shpresës që pa mes këtyre tregtarëve.

Përveç tregut industrial të Lushnjes, Grida Duma u ndal të bisedonte edhe me tregtarë fruta-perimesh, ku dëgjoi po të njëjtat shqetësime./ABC

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...