Published On: 5 Nëntor, 2016

Greqia tregon ‘forcën’, brenda 24 orësh kthen 100 shqiptarë në kufi. U vë kryqin pasaportave (Foto)

“Hakmarrja” e Athinës nuk ka vonuar për t’ju kundërpërgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama në Parlament për çështjen çame, Himarën dhe anulimin e ligjit të luftës nga Greqia.

Kjo e fundit ka treguar ‘forcën’ me qytetarët e thjeshte. Pasi brenda 24 orëve të fundit në pikën kufitare të Kakavijës, pala greke ka kthyer mbi 100 shqiptarë duke u vënë kryq pasaportave të tyre.

Në prononcime për “News24”, qytetarët shqiptarë të kthyer në kufi janë shprehur të irrituar për këtë qëndrim të palës greke në kufi. “Jemi kthyer pa arsye, dokumentat i kemi të rregullta, nuk po marrim vesh asgjë”, – janë shprehur ata.

“Fshesa” në kufi po ndodh ndërkohë që në Tiranë ndodhet edhe drejtori i Policisë Greke Konstantinos Tsouvalas, i cili po sot pati një takim me homologun e tij shqiptar, Haki Çako.

kakavije2

A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. SHQIPERIA DUHET TE DEMSHPERBLEJE TE GJITHE QYTETARET EVROPIANE ME
  ORIGJINE SHQIPTARE.PER TE GJITHA DEMET QE U KA SJELLE DUKE FILLUAR QE NGA
  DIKTATURA BERISHJANE E KURVES.
  NDRYSHE SHQIPERIA DHE SHQIPETARET DO TE PERBALLET ME HAKMARRJE TE PA PAR.
  ZAGANJORI NE GJYKATEN E LARTE DUHET TI JAPE DREJTIMIN E DUHUR DOSJEVE QE
  PRESIN PREJ VITESH NE GRAZHDIN E TIJ.
  Me ndihmen e Amerikes do ta pastrojme shqiperine nga TERRORISTET E KUQ.
  NE BEJME REGRET PER NDIHMEN E FUQISHME QE I KEMI DHENE KRIMINELEVE NE ALB.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...