Published On: 2 Shtator, 2016

Greqi/ Shqiptarët drogë, telefona e USB me dron në burg. Ja si u kapën (VIDEO)

Katër shqiptarë dhe dy grekë u vunë në pranga nga policia e shtetit fqinj, pasi tentuan të fusin drogë dhe celularë në burgun e Larisës. Mënyra që ata kishin zgjedhur ishte përmes dronit fluturues, mjet i cili komandohet në distancë.

Shqiptarët u kapën nga autoritetet e burgut të Larisës teksa po tentonin të kryenin një porosi me dron gjatë ditës së djeshme rreth orës 17:00 me orën lokale. Mbi burgun e Larisës u konstatua droni që po transportonte 211 gram heroinë, 418 gram kanabis, 16 celularë, 28 karta SIM, 10 USB dhe sende të tjera.

Porosia ishte për tre të burgosur shqiptarë 26 vjeç, 33 vjeç dhe 36 vjeç, të dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje, grabitje dhe vepra të tjera të rënda.Porosia me dron nga ajri po kryhej nga një tjetër shqiptar, i cili gjithashtu është i burgosur, por prej pak ditësh kishte dalë me leje.

Për të kryer këtë transport me dron, shqiptari që kishte dalë me leje nga burgu, u ndihmua nga një çift grek, që i siguruan atij drogën dhe sendet e tjera.

Grekët e moshës 19 vjeç dhe 24 vjeçe u arrestuan kur u zbulua roli i tyre.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...