Published On: 14 Tetor, 2016

Granit Xhaka ndër 100 lojtarët më të mirë në botë (Foto)

“Daily Mail”, tabloidi britanik, ka publikuar listën e 100 lojtarëve më të mirë në botë.

Sipas Daily Mail, Cristiano Ronaldo i prin kësaj liste, i pasuar nga Lionel Messi, Neymar, Lus Suarez dhe Gareth Bale.

Kurse, në mesin e 100 më të mirëve është edhe ylli i Zvicrës, Granit Xhaka. Prishtinasi renditet i 54-ti në këtë listë, përcjell Express.

Ylli i Arsenalit para vetes ka lënë shumë yje si: Marco Verratti, Miralem Pjanic, Ezequiel Lavezzi, Mauro Icardi, Xabi Alonso, Ilkay Gundogan e disa të tjerë. /Express/

Top 20 lojtarët më të mirë 

1. Cristiano Ronaldo

2. Lionel Messi

3. Neymar

4. Luis Suarez

5. Gareth Bale

6. Sergio Aguero

7. Zlatan Ibrahimovic

8. Manuel Neuer

9. Andres Iniesta

10. Paul Pogba

11. Robert Lewandowski

12. Kevin de Bruyne

13. Jerome Boateng

14. Mesut Ozil

15. David De Gea

16. Pierre-Emerick Aubameyang

17. Diego Costa

18. Eden Hazard

19. Antoine Griezmann

20. Thomas Muller

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...