Published On: 29 Gusht, 2016

Granit Xhaka me shokë është heroi im!!!

Me shkas

Mustafë Shabani

Eshte çeshtje e tije personale kend perzgjedh ai!!!
Drejtuar mehalles sone dhe cubave te saj politik !!!

Une i them asaj dhe cubave me patriotizem cullak TURP dhe MJAFT!!!

Çerdhja e shqiponjave me e pasura ne Bote me “heronje” dhe “tradhtar”
Ata mbijne, dalin dhe tmerresisht shumohen sa hap dhe mbyllë sytë!!!
Shqiptari per shqiptarin vlen vetem pasiqe ai nuk jeton më!
Ne fund te fundit asnje komb ne bote nuk e ka vrar dhe nuk e vret racen e tije me kaq mosperfillje dhe gjakftohtesi se sa vete shqiptari shqtarin, dhe që e keqeja të jetë më e madhe, së pari vrasim me fjalë e më pas edhe me plumb.
Unë them TURP dhe MJAFT!!!
Ne asnje vend te Botes nuk ndodh nje fenomen i tille,ku gjate dites derisa ende e sheh diellin te cilin ia dedikon vetem atdheut ke epitetin e tradhetarit ,dhe duke u flijuar per te ,nata te ngry me epitetin e heroit nga ata te cilet dje te quanin e kunderta e tij.
TMERR ,shqiptari per shqiptarin vlen vetem i vdekur!!!!
Koheve te fundit nje nivel i ulet dhe tersisht i painformuar dhe i paimancipuar djelmoshat shqiptar te cilet jan krenaria a kombit i shpallin me epitetin e tradhetarit
Une them TURP dhe MJAFT te sulmohen djelmoshat tane e ne rastin konkret Granit Xhaka ky yll ,symbol ,ambasdor dhe ure me e mire lidhese ne mes dy popujeve tane.
Po te kisha pasur mundesi une edhe nga balta do te krijoja nga nje dy apo edhe tre e me shume quna te cilet perfqasojne nacionalet e shteteve tjera e sidomos te atyre te cilet jan miqet tane natyral.
Une them TURP dhe MJAFT etiketuseve dhe abuzueseve me ndjenjat nacionale !!!

Nese edhe ky djalosh i shkelqyer i cili i krijua ne shtetin te cilin e perfaqeson quhet tradhetar, atehere nuk di cili nuk eshte tradhetar mes nesh.
Bindeja dhe pervoja ime jetesore me ka mesuar qe tradhetaret duken ndryshe.
Derisa ky djalosh jeton me djersen e ballit,u krijua poashtu me pune mund dhe djerse,dhe me krenari deshmon prejardhjene e tij,nje llave cubash te qthurur vjedhin plaqkisin dhe shesin tokat tona dhe te tillet per keta zhurmagjinje te pamend jan patriot heronje etj, sepse konkursi eshte i tille.
Sa me i ndyre te jesh ne Kosoven e mjere aq me mire eshte!!!
Kjo ndodh vetem tek ne ,dhe askund tjeter ne Bote!!!
Perkunder faktit qe une dhe shume syresh u themi ketyre horrave TURP dhe MJAFT(!!!)avazi i patrioteve te rrem te cilet shpallin heronje dhe tradhetar vazhdon ,dhe mu nga ky shkak neve jemi populli me me se shumeti tradhetar dhe heronje
Roberia dhe pushtimi nuk na ndalet dhe gjithe te keqijat qe na ndodhin nuk jan vetem rastesi ,pore nga fakti dhe fatekeqesia meqe shteti yne udhehiqet nga ata te cilet shkelen dhe shkelin gjakun me te shtrenjet te kombit i cili nuk do te duhej te derdhej ne kete mase dhe me kaq mosperfillje sikur ne gjiun tone te mos kishim kaq shume “tradhetar ” dhe “Heronje” dhe TRADHETAR te cilet na e pijne gjakun me pambuk,dhe ngjyrat ,andaj me bindeje te plote e them hartat e cuklavta te shtetit te cilin e perfaqesojne banda e qthurur e cubave nuk ja vlene te perfaqesohet
Me keqeardhjene me te madhe ndaj Majlinda Kelmendi Majlinda Kelmendi – Judo Majlinda Kelmendit e cila per mua poashtu eshte heroina ime dhe vlene poashtu shume me shume se sa e gjithe e banda cubave politik me gjithe stafin e tyre te hienave percjellese ne te gjitha segmenetet e jetes sone!!!
Une them TURP dhe MJAFT meqe Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri,Admir Mehmedi me te tjere jan heronjet e mi….dhe te tillet do te komunikonin me se leheti me engjet e lirise,edhe nga pozita te cilen e kan ata tani sikur te tillet te ishin ne mesin tone,derisa llava e cubave politik ata bajraktar te dhunshem mehallash nuk do kishin gjasa as qe te afroheshin tek ta !!!
Ne fund te fundit te fundit kjo bande hajdutesh me heret te tillet i kishte shpallur tradhetar.
Zoti i bekoft heronjet e veretete dhe te tille sot per sot mund te them lirisht dhe duhet te quhen ata te cilet jetojne me djersen e ballit te tyre.

  29.08.16 Emmendingen

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    E DINTE I MADHI ANTON QETA, I NDERUAR MUSTAF SE GJITHA ATE HASMERI MESE SHQIPTAREVE E KISHTE SHKAKTUAR SHKJAU, FILLIMISHT DUKE I NXITUR SHQIPTARET NE MESE VEHTE E DUKE UA RRITE MENDJEN SE JANE DIKUSHI.ARSYET ISHIN NGA ME TE NDRYSHME…PER PRONA ( TOKA ) , PER GRA E NUSE ( PER NJI FEMER DARDANET DHE ILIRET E KISHIN DJEGE TROJEN)…PER NJI FJALE GOJE…QELLIMI ISHTE QE SHQIPTARET NE MESE VEHTE TE ACARROHEN, TE VRITEN , TE HYJNE NE GJAK DHE TE MSHELEN NE SHPIJA….KJO CFARE SHKRUANI JU ME PLOTE TE DREJTE, ESHTE KARAKTERI I SHQIPTSAIT ME MENDESI TE SHKJAUT…ME KEQARDHJE THEME SE U HARRUAN SHPEJT ATO DITE TE ANTON QETES MUSTAFE I NDERUAR

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...