Published On: 12 Maj, 2016

Granada ‘mace e zezë’ për Barcelonën

Barcelona është me një dorë tek titulli kampion në La Liga por gjithçka pritet të vendosen në ndeshjen e fundit të kampionatit spanjoll.

Vitet e fundit Granada është kthyer në një makth për Barcelonën pasi shumë lojtarë blaugranas kanë ende shijen e humbjes së dhimbshme gjatë sezonit 2013-2014, raporton ‘Goal’, citon Syri.net.

Dy vite më parë Granada ishte prezente mes Realit dhe Barcelonës duke i shkaktuar Leo Messit dështimin e sezonit.

Më 9 prill 2014 Barcelona u eliminua nga Liga e Kampioneve pas humbjes 1-0 ndaj Atletico Madrid. Tri ditë më vonë blaugranët udhëtuan për në Granada ku pësuan sërish humbje, ndërsa 4 pas 4 ditësh Leo Messi me shokët humbi finalen e Copa del Rey duke u mundur 2-1 nga Real Madrid.

Fitorja e fundit do ta shpallte kampione Barcelonën por nuk pritet të jetë një sfidë e lehtë pasi Reali ka menduar të japë një shpërblim të majm për lojtarët e Granadës duke i motivuar për të ndaluar ekipin e Leo Messit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...