Published On: 24 Qershor, 2016

Grajçevci: Kosova ka humbur shumë nga dalja e Britanisë prej BE

Ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe Lirim Grajçevci, përmes një postimi në Facebook ka reaguar ndaj referendumit të djeshëm britanik

Ai ka thënë se edhe pse Kosova ka humbur një nga mbështetësit kryesorë në Bashkimin Evropian, raportet e shkëlqyeshme bilaterale midis Kosovës dhe Britanisë do të vazhdojnë të jenë të forta dhe të gjithanshme.

Ky është postim i ambasadorit të Kosovës në Londër: 

Populli britanik ka votuar për të dalë nga Bashkimi Evropian, me një shumicë të ngushtë. Kjo çështje ka ndarë votuesit në dysh, duke zgjuar emocione të forta, të cilat në fund vendosën të ardhmen e Britanisë së Madhe jashtë Bashkimit Evropian.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...