Published On: 9 Shkurt, 2016

Grafiti i ri shpërfaqë kryeministrin në “gjendje gatishmërie dhe me take”

Grafiti më i ri, i realizuar në mesnatën e së enjtës, vjen pas grafiteve të realizuara në Prishtinë me Atifete Jahjagën, Kadri Veselin, Hashim Thaçin e disa grafiteve të tjera që ngjallen debat të madh.

Në Pejë sapo është realizuar një grafit i ri. Personazh është kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa.

Insajderi ka siguruar fotografitë e këtij grafiti që është bërë nga grafisti i cili dëshiron të mbetet anonim për publikun.

Në një prononcim për Insajderin, është thënë se “ideja e këtij grafiti është paraqitja e kryeministrit në gjendje gatishmërie që përkthyer në realitetin kosovar i bie gati për të duruar gjithçka”.

grafiti 1

Siç edhe shihet në fotografi, kryeministri është i veshur me rroba femrash dhe ka taka. Mustafa është vendosur në një pozicion të atillë që ka prapanicën e zbuluar, raporton Insajderi.

Grafitiet janë bërë temë diskutimi kur në kryeqytet ishte bërë personazh, presidentja Atifete Jahjaga duke vazhduar më pas me disa grafite të tjera ku janë personifikuar edhe Kadri Veseli e Hashim Thaçi.

Disa nga grafitet në Prishtinë dhe Pejë ishin mbuluar nga grupe të shoqërisë civile, aktivistë politik dhe nga vet Policia. Madje Policia i ka cilësuar grafitet si dëmtim të pronës publike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...