Published On: 1 Mars, 2016

Grabovci: S’kam armiq, dyshoj se mbeturinat serbe ma dogjën veturën

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci ka thënë se nuk ka armiqësi me askënd, duke komentuar djegien e veturës mbrëmë.

Grabovci thotë se ata që ia kanë djegur veturën mund të jenë mbetje të pushtetit serb, por ai ka thënë se për këtë pret vendimin e Policisë së Kosovës.

“Nuk kam çfarë të komentoj. Është në tërësi kompetencë e policisë që ta jep vlerësimin e vet, armiqësi private në mënyrë absolute kurrë nuk kam pas. Armik e kam pas ish- pushtetin serb por ai nuk është më këtu, mund të jenë ato mbeturinat e ish- sistemit pushtues të pushtetit serb pasi që kam parasysh se Serbia dhe aleat të Serbisë nuk na falin kurrë sepse ne i kemi shkaktuar dëme shume të mëdha por në fund policia do ta thotë fjalën e vet” , tha Grabovci për Indeksonline.

Deputeti i PDK-së, ka uruar që rasti i ti të jetë i fundit.

“U bëj thirrje të gjithë atyre që qëndrojnë mbrapa këtyre akteve të shëmtuara të heqin dorë nga dhuna sepse dëmton interesat e shtetit, dëmton vendin dhe uroj që rasti im të jetë rasti i fundit”, ka thënë Grabovci.
Mbrëmë në orët e vona Indeksonline ka raportuar se deputetit të PDK-së, Adem Grabovcit i është djegur vetura e tipit A8. Kohët e fundit shumë qeveritar kanë qenë cak të djegies së veturave, ndërsa policia ende është duke hetuar./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...