Published On: 14 Shtator, 2016

Grabovci në prokurori e bën fajtor EULEX-in për përgjimet

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, i cili sot ishte ftuar nga Prokurori Special për rastin “Pronto”, pas intervistimit ironizoi para gazetarëve se “kam ardhur për t’i bërë disa emërime në Prokurori”.

Por, ndërkohë shtoi se “Unë jam i gatshëm të jap kontribut që të zbardhet e vërteta”.

Në Prokurori Grabovci shoqërohej nga avokati i tij, Florent Latifaj, raporton KTV nga vendi i ngjarjes.

Ky gazetarëve u tha se “Unë e kam urdhëruar të hesht. Sepse, sipas Kodit të Procedurës Penale do të duhej ato përgjime të asgjësoheshin. Ne kemi kërkuar dy herë përgjigje nga EULEX-i pse nuk e kanë asgjësuar materialin, por ata s’kanë kthyer përgjigje konkrete”, ka thënë avokati i Grabovcit, Florent Latifaj.

Adem Grabovci është intervistuar sot nga Prokuroria e Shtetit. Në panelin e prokurorëve kanë qenë Drita Hajdari, Elez Blakaj dhe Lulzim Sylejmani.

Ish-shefi i GP të PDK-së është duke u hetuar për ushtrim të ndikimit dhe vepra të tjera, pas publikimeve të përgjimeve nga portali Insajderi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...