Published On: 30 Janar, 2016

Grabovci: Besoj se numri i atyre që do ta votojnë Thaçin për President do të jetë i madh

  • Seanca e Kuvendit të Kosovës për zgjedhjen e presidentit të ri nuk do të mbahet para 10 shkurtit, për shkak të vizitave zyrtare të një pjese të deputetëve nëpër botë, pohoi shefi i grupit parlamentar të PDK’së Adem Grabovci.

Në intervistën për emisionin “Argument plus” të RTV 21, Grabovci shprehu bindjen se do t’i kenë votat e mjaftueshme, përfshirë edhe ato të LDK’së, për zgjedhjen e Hashim Thaçit president të shtetit.

“Unë besoj se numri i atyre që do ta votojnë z.Thaçi për President do të jetë i mjaftueshëm për tu zgjedhë President në kohën e duhur në përputhje me Kushtetutën e Republikës së Kosovës dhe në këtë drejtim nuk e kemi asnjë fije të dyshimit”, tha Grabovci.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...