Published On: 16 Shtator, 2016

Grabitet karburanti në Rinas, autorët e armatosur djegin motorin

Një pikë karburanti ka rënë pre e grabitjes nga disa persona të maskuar. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:35 të mëngjesit në aksion rrugor Rinas-Ura e Gjolës.

Sipas informacioneve paraprake nga policia, 2 persona me skafandra nën kërcënimin e armëve i kanë marrë punëtorit të karburantit xhiron ditore, rreth 3 qind mijë lekë.

 Punëtori 47-vjeçar me inicialet Xh.Z ka njoftuar policinë pas ngjarjes së rëndë.

Forcat e policisë pas kontrollit të kryer rreth zonës ku ndodhi grabitja kanë gjetur të djegur rreth 3 qind metra larg karburantit, motorin që autorët kishin përdorur në grabitje. Motori është i llojit 50 CC. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...