Published On: 20 Mars, 2016

Grabisnin si policë civil, arrestohen dy të rinjtë

  • Halil Topalli, 22 vjeç dhe Shaban Topalli, 33 vjeç, të dy banues në fshatin Tapizë , Krujë janë arrestuar nga forcat e policisë, pasi dyshohet se vidhnin në bashkëpunim me një shtetas të tretë, duke u paraqitur si punonjës policie.

Dy të arrestuarit akuzohen për veprën penale të “Vjedhjes e kryer në bashkëpunim” e mbetur në tentativë, si dhe “Mbajta pa të drejtë e uniformës” të parashikuarara nga nenet 134/2 dhe 22 si dhe 247 të Kodit Penal. Arrestimi ka ardhur pas dy denoncimeve të qytetarëve në komisariatin nr.5 në Tiranë.

“Më date 18.03.2016  në territorin e Komisariatit Kamëz,   tre shtetas të panjohur  kanë ndaluar dy drejtuesit e sipërpërmendur duke u paraqitur si punonjës policie (civil) dhe u kanë kërkuar fillimisht të bënin kontroll të mjeteve dhe më pas i kanë kërcënuar me fjalë drejtuesit me qëllim që ata tu jepnin lekët që kishin me vete. Drejtuesit e mjeteve kanë kundërshtuar për të dyja kërkesat e tyre dhe ata janë  larguar.  Pas veprimeve të shpejta  hetimore, u identifikua  automjeti me të cilin u larguan autorët e dyshuar ,që  ishte tip “Ford” me targa AA 551 LI.  Drejtuesi dhe pasagjeri të cilët dyshohen si autorët e mundshëm”, sqaron policia në njoftim zyrtar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...