Published On: 5 Prill, 2016

Google kërkon falje për rrengun e tmerrshëm të 1 Prillit

Google ka kërkuar falje këtë të premte për rrengun e tmerrshëm të 1 Prillit ku shumë përdorues dërguan gabimisht animacione GIFS dhe personazhe “Minion” në emaile të rëndësishme.
“Mesa duket kemi vënë në lojë veten këtë vit,”- shkruan inxhinjeri software i Google Victor-bogdan Anchidin në një postim të blogut të tij.

Kompania u përpoq që me rastin e Ditës së Gënjështrave, 1 Prillit, të krijonte një opsion të quajtur Mic Drop. Ai përbëhej nga një buton portokalli “Send” që i shtonte mesazhit një animacion me Minion të cilit i binte mikrofoni, dhe automatikisht arkivonte çdo përgjigje- duke dhënë kështu pështypjen dhe iluzionin e fjalës së fundit në një bisedë.

Butoni ishte i ngjashëm me butonin e zakonshëm ‘Send”, dhe ishte shumë pranë tij. Gjithashtu zëvendësoni butonin “Send and Archive” që e lejonin disa përdorues të Gmail.

Një përdorues i Gmail pranoi se humbi punën për shkak të rrengut.

“Për shkak të një virusi, opsioni Mic Drop shkaktoi padashje më shumë dhimbje koke se sa të qeshura. Kërkojmë shumë falje,”- shton Anchidin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...