Published On: 18 Qershor, 2016

Golashënuesi belg Axel Witsel ia zbardh fytyrën shqiptarëve, feston golin me shqiponjë

 

Shqiponja, simboli kombëtar dy krerësh po kthehet në ikonë edhe të festimit të golave në mbarë botën. Një rast i rrallë, dhe madje i pari që ndodhi deri tani në kampionatin europian, është festimi me formimin e shqiponjës me dy duar. Këtë e bëri një prej futbollistave më të mëdhenj botëror, belgu Axel Witsel, i cili e realizoi golin e dytë për Belgjikën në ndeshjen kundër Irlandës, të cilën e fitoi tre me zero.

Në fakt në këtë kampionat edhe pse kemi dy golashënues shqiptar, Shkodran Mustafi për Gjermaninë dhe Armir Mehmedi për Zvicrën, asnjëri prej tyre nuk festoi me shqiponjë, ndërsa kombëtarja e Shqipërisë ende nuk ka shënuar, dhe nuk e dimë se si do të festojnë, pasi se kanë shfaqur këtë si model.

Festimi i tij është kapur edhe nga fotoreporterët e huaj, dhe është transmetuar me prioritet nga mediat e huaja, si një festim karakteristik. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ajet celibashi thotë:

    Bukur keshtu shqipe

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...