Published On: 14 Gusht, 2016

Goditjet tinëzare të dhelprakëve!

 
Ego politike po na çon drejt një konflikti ndërshtetëror me Malin e Zi, ku vendimet e pa matura të klasës tonë politike po na çojnë drejt një destabilizimi brenda dhe jashtë kufijve. Qytetarët janë acaruar nga veprimet dinake të disa individëve, të cilët për interesa personale janë në gjendje të coptojnë sovranitetin dhe territorin e shtetit, të shkelin mbi gjakun e dëshmorëve , të cilët u sakrifikuan për ta mbrojtur çdo pllam t’atdheut, dhe disa individ po tentojnë ta shkatërrojn gjithçka që me mund dhe sakrific është ndërtuar nga breza me radhë.
Teritori i vendit me goditjet tinxare ka filluar të coptohet, ku qindra mira veta u vranë në mbrojtje të vendit mirpo dhelpraket me veprimet e tyre po humbin tëritor në paqe, po humbin betejat në pavarësi.
Nuk është njërzore të nënshkruhet qka do që i qitët në tavolin, duhet të mbrohet intëresi shtetëror e jo ta lejoim europën ta coptoj Kosovën ashtu siq e coptoj shqipërin me veprime dinake, duke ja aneksuar tëritorët vendeve sllavo ballkanike. Me mirë është kjo elit politike, këta njërz të vetëdisohen sepse ata që demton sovranitetin e shtetit nuk do të jenë të qetë as në ënderr. Tryeza e 3 gushtit i tregoj qeveris se je gabim dhe tërhjeku nga këto vendime të pa matura, sa nuk është berë vonë, mirpo qeveria po ngul kamb së do të ratifikohet kjo marrëveshje sepse është në harmoni me kushtëtuten e republikës së Kosovës. Edhe komisioni shtetëror e ka kuptuar që është berë gabim lidhur me demarkacionin, mirpo prapa kësaj marrëveshje ka diqka që ende ne së dimë, së e levizen vijen e kufirit paushall, pa i shikuar as harta, as dokumente as asgje, me pretendimet së hartat e Ish Jugosllavis dhe Serbis janë të pavlefahme, se kinse ata na kanë falë tokë. Zv. ministëri i pushtetit Lokal z. Gecaj thotë duhet të ratifikohet demarkacioni sepse teshat naj kanë prerë të tjeret, e harron se qindra mira veta u vranë për këtë ditë, po deri kur duhet të tjeret të vendosin për ne, po nese nuk jeni në gjendje të mbroni identitëtin e këti populli dhe ti ruani tëritoein shtetëror, çfar kërkoni aty, pse ngarkone vetën me aq sa nuk mundeni të qoni, e jo me gjere të rrezikshme si dermarkacioni dhe asociacioni, apo duhet të dal në skenë Avni Rustemi përseri. E kanë parë ftyren e vërtet rethë demarkacionit të gjithë, ftyren e këtyre liderëve që e shitën këtë pjes të vendit, duke besuar në numra, por një gjë duhet të dini, se ata që i ka zgjedhur populli vërtet i mbrojn intëresat e popullit dhe ku po janë mbi 20 deputet të kualicionit që nuk do të votojn këtë marrëveshje, e ata që i ka zgjedhur partia duke shantazhuar e vjedhur ata do votojn gjithqka vetem te rrin aty ku janë. Qeveria dhe ndërkombetaret kanë filluar presionin mbi ata që e thonë të vërteten, mirpo populli ju ka dhen fuqin dhe ju ka premtuar së do të jenë edhe me të fuqishem se këta njerz klanor të cilet vetem po sjellin terr për vend, duke u munduar të na ndrrojn identitetin dhe vlerat njërzore!.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal uka thotë:

  Ju deshmort e dheut tKosoves
  Trup e jete flijuet
  Per ta mbrojte tapine e gjyshit
  Serbit sju dorzuet

  Por Hashimi me Ise banden
  Mbi gjak tjuaj kan shkele
  Varrt e njoma ne kraheror
  Spo na i lane me u mshele

  Me mal te zi kan luejt kufinin
  Kan shkele mbi tapi
  Gjakun tuej e varrve tona
  spo u lane rahati

  Malit te zi i kan dhane mandat
  Mbi koder e shpat
  Pikat tona strategjike i kan ba sakat !

  Qytetaret mire e dijne Karrshi me tradhti
  Duhet mendje e guxim sluhet me tapi
  Nenshkruesit e kesai marrveshje duhet bere telbi
  Shkelmin bythve e hunin shpines me iau ba tagji!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...