Published On: 17 Qershor, 2016

Goditet grupi i trafikut të drogës, arrestohen 14 persona, 11 janë shqiptarë

Policia helene ka goditur një grup të strukturuar kriminal të trafikut të drogës, ku në pranga kanë rënë 14 persona, mes tyre edhe 11 shtetas shqiptarë.

Droga e llojit kokainë, heroinë dhe hashash i përpunuar kishte për qëllim tregun vendas.

 Mediat greke shkruajnë se operacioni i policisë greke filloi mbrëmjen e së enjtes në zonën e Atikës, ku u zbulua edhe një laborator i përpunimit të drogës.

Ende nuk bëhen të ditur emrat e personave të arrestuar.

Në cilësinë e provës materiale policia sekuestroi 7 kilogramë heroinë, 850 gram kanabis i përpunuar, 37.6 gram kokainë dhe 5 kilogramë e 506 gram pluhur farmaceutik i përshtatshëm për tjetërsimin e drogës.

Po ashtu janë sekuestruar edhe pajisje laboratorike për përpunimin e drogës, një pistoletë, një sasi parash prej 13 mijë e 635 euro si dhe 2500 lekë shqiptare, dy makina, telefon celularë, peshore etj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...