Published On: 4 Mars, 2016

Godet Sali Berisha pamëshirshëm Vetëvendosjen: Jeni plotësisht në kundërshtim me idealet kombëtare (Video)

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha thotë se Vetëvendosje po vepron plotësisht në kundërshtim me idealin kombëtar. Ai i ka quajtur të papranueshme veprimet e fundit në Kuvend në Kosovë, kur opozita përdori gazin lotësjellës.

“Partia e Vetëvendosjes është forca politike e vetme në Kosovë e cila thotë se, unë jam për bashkim kombëtar. E them me bindjen më të thellë se kjo formë pune që ndjek ajo është absolutisht në kundërshtim me idealin e bashkimit kombëtar”, tha Berisha në ‘Zona e Lirë’ me Arian Çanin.

‘Nuk mund të ketë bashkim kombëtar duke përdorur dhunë në parlamentin e Kosovës. Nuk mund të ketë bashkim kombëtar pa bindur qytetarët e Kosovës, qytetarët e Shqipërisë dhe aleatët tanë. Gazi, dhunë e papranushem’, tha Berisha.

S.Berisha

 
Displaying 5 Comments
Have Your Say
 1. Flamur thotë:

  Sali Berisha paska dhënë një deklaratë tepër të sakt na pëlqeu ose jo, mjafton vetëm kta rreshta ti lexoni me vëmendje, e mos komentoni e kërceni disa këtu si pula pa kokë!

  “Nuk mund të ketë bashkim kombëtar pa bindur qytetarët e Kosovës, qytetarët e Shqipërisë dhe aleatët tanë”

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 2. AMUSH thotë:

  http://www.shqiptari.eu/marreveshja-per-zhdukjen-e-pavaresise-se-shqiperise-dokument-i-vitit-1919/

  HAJDUT MUTI, HAJDUT, EDHE TI PLEHRE , SI KY BOJAXHIU I TANISHEM.

  PO SI BEHET BASHKIM KOMBETAR ?!?!?!? ZOTEROTE, ME SHITJEN E TOKAVE SHQIPTARE, ME FUTJEN E SERBEVE PERSERI NE KOSOVE ME ZAJEDNICA , ME NDAREJEN E TERITOREVE KOSOVARO-SHQIPTARE , ME ZGJIDHJEN E NJE PRESIDENTI TE PAPRANUESHEM NGA POPULLI, PERVEC NGA SERBET, SI ZOTEROTE ?!?!?!?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. margarit thotë:

  Berisha asht pa ideale kombetare. Ideja e Berishes asht vetem pushteti, dhe pushteti vjen me mbeshtetje te Amerikes, Saliu kete e di mire, ndaj edhe mbeshtet Ameriken per Zaednicen, per trojet shqiptare midis Kosove dhe Malit te Zi, per Trepcen(se ishte qeverria Amerikane ajo qe pengoj shtetezimin e Trepces dhe marien ne kontroll te plot nga qeverria e Kosoves). Ndaj Berisha dhe ti thoni vetem ”rroft Amerika dhe ps Kosova dhe Shqiperia”.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(2)
 4. Kemo thotë:

  Berisha me politiken e vjeter kritikon gjithë ata që janë miqë me armikun. Berisha i turret edhe Edi Ranes edhe Albinit në Kosovë. Normalë si Kosova si Shqipria si qdo ppullë ka djathtista dhe majtista por e kaluara e Berishes është e majtë brenda nates u ba i djathtë? Albini është Albin i mmajtë si në Shqipri si në Kosovë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 5. Eduard Deda thotë:

  E verte plotsisht se pari duhet bere referndum ne shqiperi a jone populi per bashkim kombetar merret miratimi toni miratimi nga populli kosoves toni miratimi nga bashksia kombetare ka pune me nje fjale ajo qe gjdo dite fole vetvendosja ne kosove eshte e qmendur.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...