Published On: 10 Shkurt, 2016

Godet Remi: Bandat kriminale janë të përfshira edhe në procesin e privatizimit (Foto)

Ish- deputeti i PDK-së, Rrustem Mustafa- Remi ka reaguar ndaj procesit të privatizimit. Sipas tij, bandat kriminale janë ato që faktikisht kanë po kontrollojnë çdo sistem. Këtë koment Remi e ka bërë në një postim të gazetarit Mefail Bajqinovci, i cili kërkoi nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli që të publikohen emrat e të gjithë atyre që blenë prona në procesin e privatizimit, raporton Gazeta Blic.

“Kadri Veseli duhet t’i publikojē emrat e blerësve të 1286 pronave e jo vetëm 200 uzurpatorëve.
Te kuptojmë emrat e atyre që kanë blerë toka me nga 500 ose 1000 hektar nga AKP-ja.
Ligji pë AKP-në nuk e ndalon publikimin e emrave të blerësve andaj pse të mospublikohen,këtë e tha edhe Zv.Shefi i AKP-së në emisionin “Puls” KTV”, ky postimi i Mefail Bajqinovcit, që e nxiti reagimin e Remit.

Remi pavarësisht kritikave, tha që shpreson se përfundimisht do të fitoj e mbara, raporton Gazeta Blic.

“Këtu mu në privatizimin e pronave dhe aseteve të shtetit është e gjithê mjegulla, ku bandat kriminale kanë ndërtuar me intelegjenc mekanizmin e sundimit të politikave dhe gjithë sektorve me rëndësi për shtetin…

Unë besoj se po përfundon fshehja e bandave dhe do të fitoj e mbara..!!”, ka shkruar Remi, duke komentuar shënimin e Bajqinovcit.

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. krista thotë:

    Po ku ishe more buuri i dheut deri tash qe nuk u prononcove per keto marifete se ne i kemi ditur kahere .

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...