Published On: 19 Shkurt, 2016

Godet Qosja: Sikur nga Serbia kemi nevojë të çlirohemi nga Mustafa e Thaçi

Rexhep Qosja ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të Isa Mustafës dhe Hashim Thaçit lidhur me protestën e 17 shkurtit të organizuar nga Opozita në të cilën morrën pjesë mijëra qytetarë.
“Kryeministri i Kosovës dhe zëvendësi i tij, për më keq, e fyen fort opozitën dhe i fyen fort gjithë pjesëmarrësit në protestë. Kryeministri i Kosovës dhe zëvendësi i tij na fyen sot të gjithë ne. Provokimi dhe fyerja e tyre përmbanin një arrogancë primitive pushtetore. Provokimi dhe fyerja e tyre përmbanin nënçmim për opozitën dhe për protestuesit: nënçmim për sjelljen e tyre paqësore dhe nënçmim për guximin e tyre të “humbur” në atë sjellje paqësore!”- shkruan Rexhep Qosja.
Qosja e quajti edhe të jashtëligjshëm pushtetin aktual që prej kur Gjykata Kushtetuese dha vendimin e saj lidhur me marrëveshjen.
“Duke mos u larguar vullnetshëm prej pushtetit pas shkeljes së Kushtetutës, qeveria e sotme e Kosovës po ushtron pushtet të paligjshëm. E pushteti i paligjshëm, siç dihet e siç thuhet në të gjitha vendet demokratike të botës, quhet pushtet i dhunës. E, kur një qeveri e mban pushtetin paligjshëm, domethënë dhunshëm, kur një pushtet është pushtet i paligjshëm, atëherë, është e ligjshme që ai pushtet të largohet prej pushtetit me lëvizje demokratike popullore. Kosova është çliruar prej pushtimit të Serbisë. Kosova duhet të çlirohet sot edhe prej pushtimit të paligjshëm të Qeverisë së sotme. “/QdheQ

 

http://www.shqiptari.eu/myslimani-i-devotshem-qe-nuk-pi-raki-me-shqiptare-vec-me-serb-video/

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-kush-eshte-atentatori-qe-vrau-ahmet-krasniqin-kush-e-porosit-dhe-sa-u-pagua/

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Hysen Drenica thotë:

  Ardhacaket si ti Qosiq,Kurti,Daci etj. Janë e keqja e kti veni. Ti duhet me shkue ne Vuthaj ku nuk guxojn me fol shqip se na vetë i nreqim punet tona.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(7)
 2. mali thotë:

  kryehorri i socializmave titisto enveriste dhe revolucioneve vonuara, luftat hasemrit dhe anmiqesit i ka me Shqiptar! kjo stervine socialiste krye zagari plak qose, bekoje aleancen e kualacionit envero titiste ne Shkoder, diten kur kujtoheshin Viktimat e masakres Tivarit!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(3)
 3. Hysni Llapi thotë:

  Na mytën bre burra të korruptuarit e hajnat të cilët asnjëher nuk e kan shiqua interesin kombtar por gjithmon luftue vetëm për karrikat e tyne!….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(18) Nuk Pelqej(1)
 4. jan thotë:

  Profesor i nderum, ju flisni ate cka populli shumice flet,prandaj ju uroj shendet

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...