Published On: 1 Mars, 2016

Godet Milazim Zeka, kundër polemikave Selimit, Lladrovcit etj.

 Milaim Zeka në facebook:

Kur inatet leshohen ne akuza

Inatet e Rexhep Selimit dhe te Ramiz Lladrovcit, tani me jane leshuar ne akuza te renda, qe do te ishte e mjaftueshme te merrej me to edhe Gjykata Speciale.

Eshte akuze e rende ajo qe Rexhep Selimi e leshoi diten e 26 shkurtit kunder Hashim Thaçit, ne Parlamentin e Kosoves. Vetem nga inati i madh, ai shkoi pertej njerezores, dhe deshi ta perdorte edhe voten e Adem Jasharit, e dikush te Ibrahim Rugoves, vetem qe Thaçi te mos votohej per president.

Keto inate primitive, i kane shoqeruar keta njerez edhe gjate luftes, edhe pas luftes, po i shoqerojne edhe sot, besa edhe neser. Vetem nga inati, Rexhep Selimi dhe te tjeret e opozites, u bane bashke edhe me kopilet e Sllobes, vetem per te rrexuar Thaçin. Tek e shihja Jakup Krasniqin duke mbajtur fjalim perpara disave qe e degjonin poshte, thosha me vete: A eshte e mundur?! Njesoj vlen edhe per te tjeret.
Rexhep Selimi eshte akuzuar pa te drejte per shume gjera te luftes, prandaj mu per kete, ai nuk eshte dashur ta shprushe nje plage te vjeter, dhe eshte dashur ta dije, qe per momentin, asnje lider nuk ka qene me i mire se sa Thaçi, kuptohet duke perjashtuar veten time ne kete rast.

Po edhe Ramizi ka reaguar nga inati. Besoj qe nuk eshte ne rregull qe po keqperdoren kaqe shume emrat e te vdekurve, per me ju ba qare te gjalleve te vdekur. Adem Jashari dhe Ibrahim Rugova duhet te lihen te qete ne ate bote. Ata nuk duhet te perdoren per poena politik.
Kosova ka nevoje me i qu proceset per para, po pa inate, edhe pa i perdorur te vdekurit per te keq…/parrotlla.net/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. FATONI thotë:

    ju pershendes po nja dy fjal per Rexhep selimin , Pse more Rexh spo rrin qeky qe je se dikur sdo jesh kerkushi,, RRi rahat e mos ngacmo grejzin me krane se po e ben te zezen tane..

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...