Published On: 25 Prill, 2016

“Godet” Milaim Zeka Vetëvendosjen: Kush i paska ndalu këta trimat me shku edhe me hudhë naj trohe gazë andej nga vëllezerit serb

Publicisti dhe gazetare Milaim Zeka ka reaguar pas deklaratës së Vetëvendosjes, se Kosova ka shkelur kushtetutën duke lejuar zgjedhjet serbe në Kosovë.

Ai në kundërshtim me këtë deklaratë ka dhënë disa arsye të tij.

Ja cilat janë ato:

“Sipas VV, qeveria e Ks, paska shkel kushtetuten, pse paska lejuar zgjedhjet serbe ne Ks?!
E para, nuk ka force per ta bere kete.
E dyta, shume shqiptare te Lugines P, M dhe Bujanovc, jane duke votuar.
E treta, kush i paska ndalu keta trimat e gazit, me shku edhe me hudhe naj trohe gaze andej nga vellezerit serb.
E fundit: a thu a e paska pas shkele Suedia Kushtetuten, kur na lejojke me votu per Rugoven, ne vitet 90-ta?!!!”, ka shkruar në Facebook Zeka.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...