Published On: 18 Dhjetor, 2015

Godet Maloku, Atifetën do ta kemi edhe për 5 vjetët e ardhshëm

Ish nënkryetari i AAK-së, Naim Maloku ka komentuar duartrokitjet që dje deputetët ia bënë Presidentes Jahjaga pas fjalimit të saj në Kuvend. Ai ka kujtuar se Jahjaga është duartrokitur në të njëjtën mënyrën edhe kur është zgjedhur Presidente e vendit, pasi deputetët kanë menduar se mandati i saj do të jetë vetëm gjashtë muaj.

“Miq,
A i patë qyshë duartrokiten kur Presidentja tha qe ky është fjalimi i fundit i Sajë para Kuvendit?
Të gjithë ata qe ishin në sallë dhe ata qe dolen në një moment e panë, secili prej tyre, shansin për të ia zënë vendin pas mandatit.
Nese Ju kujtohët njejtë paten duartrokitur edhe kur, UNANIMISHT, e paten votuar me vota të fshehta për Presidente duke menduar se do e ketë mandatin vetëm gjashtë muaj.
A thua si do të ndihen kur po këta të njejtit do të e votojnë Atifeten, me vota prap të fshehta, edhe për një mandat pesëvjeqar?”, ka shkruar Maloku në profilin e tij në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...