Published On: 13 Gusht, 2016

Godet Koci: Jugosllavët kurrë nuk do të na jepnin tokën që nuk është e jona!

Avokati Arianit Koci është “inkuadruar” në debatin për demarkacionin me Malin e Zi.

Ai në një shënim në Facebook duke i komentuar hartat jugosllave, sipas të cilave Kosova humb territor, ka theksuar se jugosllavët kurrë nuk do t’i jepnin Kosovës territory që nuk është i saj, raporton Gazeta Blic.

Ky është shënimi i plotë i Kocit:

Hartat jugosllave po tregojnë që me këtë version të demarkacionit po humbim territor.
Jam i bindur qē jugosllavët, kurrë nuk ka kishin dhënë tokën që nuk është e jona!
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Ata do te na japin ate qe eshte e jona ose, do ta japin se ndryshe s do te behet mire per ta, z. Koci.Une nuke e dije se nga u be kjo toke e tyre kur, as vete ata nuke dijne se kushe jane, cila eshte preardhja e tyre dhe , nga kah vijne….nga Karpatet apo nga Mongolua efhe ata se dijne. Me shume se gjysma e grekeve jane shqiptar ortodoks dhunshem te greqizuar per arsye te fese ortodokse ponjashtu , me shume se gjysma e sebeve jane shqiptar ortodoks te serbizuar.Vetem shikoni mbiemrat e tyre sot : Qosja ( Cosiq ) ,Popa(Popoviq), Kastrati ( Kastratoviq ), Komneni ( Komle noviq ), Gashi ( Gasiq) , Daci ( Daciq ) , Shari ( Sariq ) Hoxha ( Hodziq) , Subashi ( Subasiq) , Spahiu ( Spahiq ), Nji mani ( Nemanjiq) , Karaxha ( Karadziq)…etj, etj
  Ne vitin 2013, sipas statistikave zyrtare serbe , vetem ne Beogradin e Ri , ne shtator u regjistruan 1450 femij me pake ne kl. e I -re fillore se ne vitin paraprak kurse ne gjithe Serbine 8220 nxenes me pake ne kl.te pare.E njejta situate eshte edhe ne Maqedoni dhe Mal te Zi.
  Jo qe sllavet dhe greket do te na i kthejne tokat tona patjeter z. Koci por , ata edhe po ti lusim ne, ti mbajne , nuke do te jene te afte ti mbajne sepse , vete toka aryre do tu rredhqet ndere kembe sepse , kjo toke nuke eshte e tyre.Greket dhe sllavet qe na i morren dhunshem dhe padrejtesisht , me ndihmen e fuqive te medha te Europes tokat tona , pase dy luftrave ballkanike dhe pase dy luftrave botrore ne 100 vjeteshin e fundit, pase 25-30 vitesh nuke do te kene njerez per ti punuar dhe mbrojtur ato toka sepse , fundi i fundit , me cilet njerez do ti mbrojne ti kure nuke do te kene njerez per ti mbrojtur dhe , pse ti mbronin kure ato nuke jane toka te tyre .
  Shqiptaret z. Koci do ti konsolidojne rradhet dhe do ti largojne ne plehun e historise keta bashibozuk primitiv nga skena politike dhe vendimarrese kurse , do te filloje te funksionoj institucioni i rrepte i konkurrences qe nuke do te lejoje te behen gabime trashanike sikur bene para ardhesit e tyre sharllatan, enverist e titist dhe te sojit torovol sikur qe i kishim dikur dhe sikur qe i kemi sot i nderuar z. Arianit….keshtu mendoje une he keshtu une jame i bindur dhe besoje ne kete qe thashe…keto jane regullat e Zotit dhe Natyres te cilat nuke lejojne te prishet ekuilibri…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...