Published On: 12 Maj, 2016

“Godet” Deda që në fillim: Nuk pranojmë njerëz të korruptuar

Subjekti i ri politik i Ilir Dedës, i cili do të finalizohet në muajin qershor, do ketë një kriter parimor për ata që duan të jenë pjesë e kësaj partie.
Ilir Deda ka deklaruar në emisionin “Republika” në Tribuna Channel se një prej kritereve për të qenë pjesë e partisë së re është që individët të mos jenë të korruptuar.

Deda ka folur me bindje të plotë se çdo lloj i bashkëpunimit me partitë që janë në pushtet, është i pamundshëm.
Kjo për faktin se partia e re, sipas tij do të jetë një mendësi e re politike dhe logjikshëm përjashton ata që e sollën në këtë gjendje Kosovën.

Deda ka theksuar se subjekti i ri politik, nuk është çfarëdo partie dhe se beson fuqishëm në vizionin e saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...