Published On: 6 Prill, 2016

Godet Berisha: Në dosjen “Panama do ketë surpriza”

  Tërmeti botëror i shkaktuar nga zbulimi i parajsës fiskale në Panama ka trazuar me shpejtësi Tiranën.

Teksa mbi 300 gazetarë investigativë po punojnë intensivisht për zbardhjen fakteve të reja nga dosja voluminoze, kureshtja sa vjen e shtohet.

Deri më tani, në dosjen  e skandalit “Panama Papers” është zbuluar emri i  biznesmenit shqiptar, Ismail Mulleti, me lidhje të forta me kupolën e Partisë Demokratike.

Por, ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, paralajmëron se do të ketë surpriza.

Duke folur për Shqiptarja.com., ai thotë se në dosjet e “Panama Papers” do të dalë edhe emri i Berishës.

“Emri i parë i zbuluar kompromenton Sali Berishën.

Shqipëria është një vend i vogël, por ajo që është e qartë deri tani është një lidhje direkt me kontrabandën e naftës me Malin e Zi dhe me koncesionin e ngjyrosjes së karburanteve.

Të gjitha gjasat dhe indiciet të çojnë te Sali Berisha, pasi skandalet në fjalë lidhen me të.

Besoj se në ditët në vazhdim do të dalin gjëra interesante, do të ketë surpriza”, thotë Klosi.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/seks-skandali-3-i-pergjimeve-erotike-te-ermira-mehmetit-koco-kokedhima-i-dhuron-apartament-ne-himare-2/

http://www.shqiptari.eu/del-emri-i-rames-ne-panama-pas-pak-ditesh-kryeministri-do-te-jape-doreheqjen/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...