Published On: 4 Prill, 2016

Godet ambasadori amerikan: “Shqipëria ka nevojë për ligjvënës dhe kryeministër të ri”

“Shqipëria ka nevojë për ligjvënës të rinj, kryeministra dhe ambasadorë të rinj”.
Kështu është shprehur ditën e sotme ambasadori i SHBA­së Donald Lu, në kuadër të 7­vjetorit të anëtarësimit në vendin
tonë në NATO. “Shqipëria ka nevojë që të rinjtë e saj më të zgjuar të shërbejnë si vendimarrës; ndoshta në këtë sallë
kemi ministrin e ardhshëm apo ambasadorin e ardhshëm”, tha ai.
Gjithashtu Lu ka zhvilluar një takim me të rinj, ku u ka evidentuar vlerat e marrëdhënieve mes dy vendeve, Shqipërisë.

Lexo edhe:

http://www.shqiptari.eu/zbardhet-plani-i-shba-per-arrestimin-e-politikaneve-te-korruptuar-fbi-merr-ne-dore-byrone-e-hetimit/
dhe SHBA­së. “Lidhja mes shqiptarëve dhe amerikanëve është e fortë. Ata kanë bërë kaq shumë përparim sa në vitet e
ardhshshme do të vazhdojnë si aleancë dhe miq të afërm. Së fundmi, e keni imagjinuar se shumë të rinj do të bëhen
juristë, oficerë, inxhinjerë…
Besoj se disa prej tyre do të futen në shërbimin publik disa si oficerë, gjykatës dhe madje politikanë. Shqipëria ka nevojë
që të rinjtë e saj më të zgjuar të shërbejnë si vendimarrës. Ndoshta në këtë sallë kemi ministrin e ardhshëm apo
ambasadorin e ardhshëm”, theksoi ambasadori amerikan.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...