Published On: 20 Prill, 2016

Gobëvëniet nga Shullazi, reagon biznesmeni i dytë: S’e kam njohur kurrë

Biznesmeni Adrian Bardhi, administratori i kompanisë së kafesë “Pascucci” që u përmend në media se është kërcënuar dhe shantazhuar nga Emiljano Shullazi në këmbim të pasurive të tij, ka mohuar në mënyrë kategorike që kjo të jetë e vërtetë.

Në një deklaratë të shpërndarë për mediat një ditë pasi emri i tij doli në mesin e bzinesmenëve të cilëve Shullazi u kishte marrë pasuritë përmes gjobëvënieve, Bardhi thotë se nuk e ka njohur kurrë Emiljano Shullazin, të arrestuar këto ditë nga policia për një sërë veprash penale.

Mediat ju referuan burimeve nga Prokuroria, dhe thanë se emri i tij ishte në dosjen hetimore, por biznesmeni e quan trillim përmbajtjen e asaj shkresë.

Mungesa e fakteve, pyetjeve apo verifikimeve nga ana e Prokurorisë e bëjnë Bardhin të dyshojë se bëhet fjalë për veprime tendencioze të sponsorizuara nga konkurrenca e pandershme me qëllim dëmtimin e imazhit dhe reputacionit të kompanisë që ai drejton.

Kjo është deklarata e dytë mohuese që vjen nga biznesmenët që u përfolën se janë shantazhuar nga banda e Emiljano Shullazit. Por sot, Shefqet Kastrati tha se nuk ka asnjë lidhje me Shullazin dhe se nuk ka rënë pre e grupit të gjobëvënësve. /Gazeta Express/


Deklarata e Adrian Bardhit
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...