Published On: 3 Gusht, 2016

Gnoch: Demarkacioni kusht për liberalizim të vizave

Ratifikimi i Demarkacionit me Malin e zi është shumë i rëndësishëm për Kosovën ka thënë përfaqësuesi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Tomas Gnoch.

Ai duke përshëndetur mbajtjen e debatit për Demarkacion që është duke u zhvilluar sot në Kuvendin e Kosovës ka thënë se përcaktimi i kufirit me Malin e Zi është pjesë përbërëse e fqinjësisë së mirë të Kosovës me këtë shtet.

Sipas Gnoch demarkacioni dhe lufta kundër korrupsionit janë si parakusht për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.

“Mendojmë që kjo është në interes  të qytetarëve të Kosovës”, tha Gnoch.

Sipas tij BE është  e gatshme që të përdorë çdo mundësi që të ndihmojë Kosovën lidhur me këtë çështje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...