Published On: 2 Tetor, 2016

Gjysma e Prishtinës e uzurpuar

Janë edhe 180 banesa të uzurpuara në Prishtinë. Shumica e uzurpatorëve, sipas NPB-së, gjenden në objektin banesor 9/4, në lagjen “Dardania”. Aty sipas informatave zyrtare janë gjithsej 131 banesa të uzurpuara. Në kryeqytet kanë qenë edhe 51 ndërmarrje të AKP-së me uzurpatorë, ka uzurpime të tokave…

Kjo informatë është konfirmuar nga zyrtarë të Ndërmarrjes Pronësore Banesore (NPB) përmes një përgjigjeje me shkrim të adresuar nga Zyra për Informim e këtij institucioni.

“Numri i banesave të uzurpuara për të cilat është e informuar Ndërmarrja dhe mbi të cilat ajo ka kompetencë dhe përgjegjësi për të vepruar është rreth 180”, thuhet në një përgjigje të NPB-së përmes e-mailit.

Në këtë Ndërmarrje konfirmojnë së shumica e uzurpatorëve gjenden në objektin banesor 9/4, në lagjen “Dardania”, shkruan gazeta “Zëri”.

Aty sipas informatave zyrtare janë gjithsej 131 banesa të uzurpuara.

“Edhe objekti banesor E39, në lagjen ‘Bregu i Diellit II’, rr. “Xheladin Hana”, ka banesa të uzurpuara.

Janë gjithsej 40, si dhe disa raste të tjera ku kemi të bëjmë me nga një banesë në një bllok banesor”, thuhet në përgjigje. /Zeri

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Gjysma e Prishtines e uzurpuar…gjxsma e Kosoves po dele e uzurpuar dhe qe sot mose te mbushen mediat e shkruara dhe elektronike me kete teme kriminale dhr te dhimshme te uzurpimeve , ne e kishim nji model te cilun e injoruam me force menjiher pase mbarimit te luftes eky ishte shembulli i Kroacise.
  Kroacija,menjiher pase konstituimit te parlamentit te pare kroat pase mbarimit te luftes ne Kroaci,mori vendim qe gjithe pasuria e patundeshme e serbeve te shperngulur nga Kroacia dhe gjithe pasurine e kontestueshme te patundeshme do ta bleje shteti kroat ku per 1 meter katror siperfaqe te banueshme do te paguante 10D DM dhe per nji ari siperfaqe toke do te paguante 100 DM
  Pse autoritetet e Kosoves nuk e ndoqen shembullin kroat tashe po shifet por , problemet qe i ka shksktuar injorimi i ketij problemi qysh ne fillimet e tij pra , te marre zgjedhje qyshe ne vitin 1999 jane te parikoperueshme dhe veshtire se mund te zgjedhen pa tensionime dhe dhune.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...