Published On: 3 Prill, 2016

Gjyshi i Rita Orës (Foto)

Rita duket se ka qenë “e përkëdhelura e gjyshit”. E shohim në foto me të motrën dhe vërejmë se qysh në moshë të vogël ajo shfaqet shumë gazmore dhe çapkëne.

Sytë e saj duken mjaft të zgjuar për moshën që ka, shkruan Kosovarja

Besim Sahatçiu, gjyshi i Rita Orës, ka qenë një nga regjisorët dhe skenaristët më të mëdhenj të Kosovës, i përfshirë në xhirime të gjithanshme që nga filmat, teatri dhe televizioni.

Nga realizimet e tij  të shumta e të suksesshme, e vlen të përmendet filmi “Era dhe Lisi”/Kosovarja /
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...